Mládež

Trénink dětí

Tréninky dětí probíhají v Omega centru sportu a zdraví v Olomouci. Klub disponuje trenéry se zkušenostmi jak z výkonnostního, tak vrcholového stolního tenisu. Výchova mládeže je prioritou klubu.

 

Pingpongová školička (5-8 let)

Obecně se stolním tenisem začínají děti mezi 6-8 rokem věku. K nám můžete přivést i předškoláka. Tréninky nejmenších dětí jsou vedeny hravou formou, jednotlivé aktivity se mění v krátkých časových intervalech, aby děti udržely pozornost. U nejmenších dětí se snažíme o fixaci správných návyků.

 

Pingpongová škola (od 8 let)

Trénink starších dětí je již veden s důrazem na správné naučení jednotlivých úderů, herní kombinace, nácvik podání a příjmu a fyzickou přípravu. Nejlepší děti se účastní turnajů ve svých věkových kategoriích.

 

 

Trénink dětí

 

 

Pingpongový kroužek

Pingpongový kroužek

 

V rámci kroužků na základních školách bude umožněno všem zájemcům o stolní tenis si tento krásný sport vyzkoušet a případně se později začlenit do pravidelných tréninků a zápasů klubu. Aktuálně běží pingpongový kroužek na  

 

ZŠ Holečkova

Kroužek je určen především pro děti 1. - 3. tříd. Trénujeme každé úterý ve dvou skupinách.  Dětem se věnují vyškolení trenéři. 

 

 

Naši trenéři

Vít Ratajský

trenér licence A

jako hráč Mistr ČR ve dvouhře, 4x Mistr ČR družstev, Mistr Slovenska družstev, finalista Ligy Mistrů, semifinalista Poháru ETTU

bývalý extraligový hráč a akademický reprezentant

podílel se na výchově reprezentantů ČR (Prokopcov, Jančařík, Vráblík a další)

bohaté zkušenosti z českého i mezinárodního pingpongového prostředí

majitel značky Blackstone

 

Trenér Vít Ratajský

Často kladené otázky

 

Proč začít hrát právě pingpong?

Pingpong je rychlý a dynamický. Je to komplexní sport, na který potřebujete rychlost, předvídavost, okamžitou reakci, psychickou odolnost... Věděli jste, že je pingpong nejrozšířenějším sportem na světě?

 

Co potřebuji mít s sebou na trénink?

Sportovní obuv se světlou podrážkou, sportovní triko a šortky. Pálku vaše dítě nepotřebuje, na první tréninky ji zapůjčíme a poté rádi poradíme s výběrem té správné. Ostatní sportovní vybavení zajišťuje klub.

 

Kdy je ideální začít s pingpongem?

Trenéři pingpongu se shodují na věku 6-8 let, ovšem předpokládají již určitou předchozí všeobecnou sportovní aktivitu dítěte. Do našeho klubu můžete přivést i mladší dítě. Trénink probíhá naprosto nenásilně a hravou formou. U nejmladších dětí jde hlavně o vytvoření si pozitivního vzahu ke sportu a získání správných sportovních návyků.

Členské příspěvky

  

Členské příspěvky je možné hradit na účet č. 2100523289/2010
(do poznámky uveďte jméno hráče)

 

Výše příspěvků:

1200 Kč za pololetí (trénink 1x týdně)

2000 Kč za pololetí (trénink 2x týdně)

  • GRM systems
  • Blackstone Sport Agency
  • Město Olomouc
  • Olomoucký kraj
  • Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy
  • Smurfit Kappa Olomouc
  • Factory a.s.