Ohlédnutí za krajskými bodovacími turnaji v sezóně 2021/22

Březen 17, 2022 / Autor: Linda Ivanová / / 0 komentářů

Od září do března byla sezóna pro mladé stolní tenisty KST Olomouc v plném proudu. Většina ze závodních olomouckých hráčů se kromě pravidelného tréninku zúčastňovala krajských bodovacích turnajů. Tento seriál čítá celkem šest turnajů hraných v několika výkonnostních divizích a je určen pro široké věkové spektrum hráčů od těch nejmenších až po devatenáctileté.

Naši hráči zatím spadají spíše do nejmladších věkových skupin, takže se výkonnostními skupinami teprve postupně „prokousávají“ nahoru. Martin Ratajský (2010) byl před prvním turnajem na 96. příčce krajského žebříčku, po skočení seriálu turnajů je 36. Na prvním turnaji v Moravském Berouně zvítězil v divizi E, na třetím turnaji v divizi D byl již druhý, na dalším turnaji v Postřelmově druhý v divizi C. Závěrečný turnaj v Přerově již hrál v divizi B s hráči o několik let staršími.

K posunu došlo i u dalších hráčů KST Olomouc. Matěj Jahoda (2008) se dostal z výchozího 53. místa na konečné 39. Nejvýraznějšího výsledku dosáhl v Moravském Berouně, kde ovládl divizi D.

Velmi se činily také holky. Linda Ratajská (2012) absolvovala čtyři z šesti turnajů a poskočila ze 130. na 56. příčku. Julie Dusíková (2011) si polepšila ze 146. místa  na 100. Sestry Sovadinovy na začátku sezóny v žebříčku vůbec nefigurovaly, po skončení šestice turnajů jim patří 68. místo (Sára, 2010), 72. míso (Rút, 2012) a 125. místo (Anička, 2014).

Do zápasů zasáhli také další mladí hráči a hráčky KST Olomouc, většinou však startovali pouze na jednom až dvou turnajích a tak zatím do konečného pořadí výrazně nezasáhli.

Příznivý pro olomoucký klub stolního tenisu je rovněž pohled na konečné krajské pořadí z pohledu ročníku narození jednotlivých hráčů, kdy naši mladí hráči kategorií U11 a U13 patří k nejlepším ve svých ročnících.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *