Turnaj družstev ovládli domácí

Březen 06, 2019 / Autor: Linda Ivanová / / 0 komentářů

Turnaj dvoučlenných družstev sehráli mladí začínající stolní tenisté v sobotu 23. února v Omega centru sportu a zdraví. Hrálo se do tří vítězných bodů stejným systémem jako Davis Cup, tedy dvě dvouhry, čtyřhra a dvě dvouhry. Celkem se turnaje zúčastnilo šest družstev.

Dramatický souboj přineslo zejména finále mezi domácím KST Olomouc ve složení Jakub Dusík, Martin Ratajský proti Tatranu Litovel (Mikuláš Vícha, David Elgner). Oba litovelští hráči zvítězili v úvodních dvouhrách a stav byl 2:0 pro Litovel. Domácí otočili v dramatické čtyřhře (2:1) a následně oba kluci z KST Olomouc vyhráli své dvouhry. Stav finále 3:2 pro Olomouc. Všichni čtyři aktéři finále, věkem patřící do kategorie nejmladšího žactva, předvedli bojovné výkony a naznačili možné budoucí úspěchy.

Třetí příčku obsadil kombinovaný tým Litovele a Velkého Týnce ve složení Robert Libra, Michal Krumpholz, když o 3. místo zvítězili nad domácím KST Olomouc C (Malík, Solčáni). Páté místo patří dalšímu domácímu týmu KST Olomouc B (Fojtík, Krejča), 6. příčku obsadili nejmladší účastníci turnaje, pro které byla účast hlavně o sbírání zkušeností, kombinovaný pár Šimon Vícha (Tatran Litovel) a Linda Ratajská (KST Olomouc).

 

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *