Z Rájce – Jestřebí vezeme další medaili

Březen 06, 2019 / Autor: Linda Ivanová / / 0 komentářů

Dva hráči KST Olomouc využili možnosti startu na krajském bodovacím turnaji nejmladšího žactva Jihomoravského kraje pro věkovou kategorii ročníků 2008 a mladší, který se hrál v sobotu 2. března v Rájci – Jestřebí. V rámci bodovacího seriálu této věkové kategorie startuje na turnajích v průběhu celé sezony velké množství hráčů, což je hráče KST Olomouc vítaná změna a hlavně možnost utkat se s kvalitní konkurencí.

Na startu se sešlo 34 hráčů, kteří byli rozdělení do čtyř výkonnostních divizí. Martin Ratajský byl vzhledem k již jednomu předchozímu startu na jihomoravském krajském turnaji a získaným bodům zařazen do 3. divize. V základní čtyřčlenné skupině nejdříve po vyrovnaném zápase s Ševčíkem (prohra 2:3) přehrál Beňovou (KST Blansko) 3:0 a Křupku (KST Vyškov) 3:1. Postoupil tak do bojů o 1. – 4. místo v rámci svojí divize. Ve finálové skupině se mu započítávala úvodní prohra 2:3 s Ševčíkem. V zápase proti Hamplovi (KST Blansko) tahal od začátku za kratší konec, po dvou prohraných setech zabojoval a podařilo se mu získat třetí sadu (12:10), nicméně další set již patřil technicky lépe vybavenému a o dva roky staršímu soupeři. V posledním zápase o 3. místo nastoupil Martin proti dalšímu domácímu hráči Zuckovi. Ovládl první dva sety, bohužel nezvládl koncovku 3. setu (9:11) a tak zbytečně prodloužil zápas až do 5. setu, ve kterém již ale soupeře s přehledem přehrál (11:2). Konečné 3. místo je hezkým úspěchem a motivací do dalšího tréninku.

Linda Ratajská, která startovala na turnaji tohoto typu poprvé, hrála 4. divizi, ve které startovalo celkem 10 hráčů. S výrazně staršími soupeři neměla zatím moc šancí na vítězství, každý získaný dílčí bod  a hlavně předvedená hra byla úspěchem.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *