Další medailový úspěch na turnaji v Břeclavi

Červen 10, 2019 / Autor: Linda Ivanová / / 0 komentářů

Další turnaj nejmladšího žactva absolvovali děti z Klubu stolního tenisu Olomouc v sobotu 8. června, tentokrát v Břeclavi. Na startu se sešlo 13 hráčů věkové kategorie ročníků 2008 a mladší.

Ve skupině A obsadil Martin Ratajský 2.místo, když si poradil se Sigmundem 2:0 (Břeclav), Bobkovou 2:0 (Klobouky), Kocmanem 2:1 (Klobouky). Nestačil na favorita turnaje Hanáka (Morkvůky) a tak trochu zbytečně prohrál poslední zápas s Třetinou 1:2 (Břeclav), když ztratil koncentraci v závěru zápasu. Nicméně již bylo rozhodnuto, že postupuje ze skupiny z 2.místa. V play-off si poradil s Tichou 3:1 (Břeclav). Až v semifinále nestačil na jistější Hutákovou (Klobouky), které dokázal vzít jen první set. Třetí místo v turnaji je potvrzením rostoucí výkonnosti Martina a motivací do další práce.

Do skupiny B byla nalosována Linda Ratajská. Zaznamenala zde dva pěkné výsledky, když dokázala zvítězit se Zítkovou 2:1 (Brumovice) a s Krupicou 2:0 (Lanžhot). Následně v útěše sehrála stejně jako na předchozím turnaji v Kloboukách vyrovnaný zápas s Krontorádovou (Lanžhot) 1:2, v rozhodujícím setu to bylo dokonce 10:12.

Turnaj měl velmi solidní sportovní úroveň. Každý z hráčů nejmladší věkové kategorie si zahrál nejméně šest zápasů v rychlém sledu po sobě.